fbpx

Gwiazdkowe prezenty – WYJĄTKOWE pomysły

utworzone przez | gru 16, 2017 | Blog | 0 komentarzy

Przedstawiam Wam moje wyjątkowe pomysły na gwiazdkowe prezenty. Być może kogoś z Was zachwycą, kogoś zniesmaczą, a innego jeszcze rozśmieszą. Zapraszam do mojej listy TOP Najlepszy prezent pod choinkę.

Świąteczny czas…

Witryny sklepowe już przyozdobione. Choinki przed domami ubrane, błyszczą na nich kolorowe lampki. Galerie i markety poza ozdobami świątecznymi przyozdobione są masą ogromnych etykiet z wielkimi napisami ŚWIĄTECZNA PROMOCJA.
Na zewnątrz powystawiane stoiska z szopkami, grzanym winem czy miodem. I wśród tego wszystkiego ludzie. Ludzie, którzy biegną. Pędzą, żeby załatwić wszystko szybko. Szybko wybrać choinkę, kupić gwiazdkowe prezenty, wydać tonę pieniędzy. Znaleźć dobre ciuchy, żeby pięknie wyglądać. Pójść do fryzjera, kosmetyczki. Z centrum handlowego wyjść obładowanym wielkimi torbami. A mi coś w tym wszystkim się nie podoba.
Chociaż uwielbiam świąteczną krzątaninę, błysk światełek i ubraną choinkę, pod którą znajdują się podarunki, to stanowczo coś mi tu nie pasuje…

Moje TOP gwiazdkowych prezentów

#1 Prezent pod choinkę: Znajdź czas

W polowaniu na gwiazdkowe prezenty, sprzątaniu każdego milimetra domu, ozdabianiu mieszkania i tarasu znajdź czas. Dla bliskich. Umów się z najbliższymi na wspólne pieczenie ciast, na wspólne wyjście na zakupy i obiad. Na co dzień ciężko nam znaleźć chwilę, aby odwiedzić babcię, starego znajomego czy sąsiadkę, która mieszka sama. Chociaż w świątecznym czasie jest jeszcze więcej zajęć, spróbuj znaleźć moment. Zastanów się czy wokół Ciebie nie ma osób, które bardzo ucieszyłyby się z Twojego czasu. To może być najlepszy prezent pod choinkę.
Nie musisz poświęcać całego dnia. Być może jest ktoś kto od jakiegoś czasu prosi Cię, abyś gdzieś z nim wyszedł, coś zobaczył, gdzieś pojechał. Spróbuj właśnie teraz to zorganizować. Spraw mu odrobinę przyjemności, okaż odrobinę zainteresowania.

#2 Prezent pod choinkę: Posłuchaj

Słuchanie. To przepiękny prezent jaki możemy podarować drugiej osobie. Bardzo często w natłoku codziennych spraw słuchamy, ale nie słyszymy. Gdzieś przelatuje to co ktoś do nas mówi, ale nie reagujemy na to. Zapominamy o tym. Nasza uwaga to najlepszy prezent pod choinkę.
Pytając kogoś co słychać, zainteresuj się tym rzeczywiście. Wysłuchaj co dzieje się u niego i porozmawiaj z nim o tym. Usiądź przy kawie, herbacie lub ciastku, i posłuchaj. Ludzie bardzo dużo do nas mówią. Ale kiedy zaczynamy lekceważyć i przestajemy słuchać – oni przestają mówić.

#3 Prezent pod choinkę: Odwiedź lub zadzwoń

Mam świadomość, że czasy, w których żyjemy prowadzą do częstego korzystania z internetu czy smsów. Wszystko szybko, krótko. Krótki sms z życzeniami zamiast odwiedzin lub telefonu. Życzenia skopiowane od kogoś innego, wysłane do wszystkich.
Jeśli tylko masz możliwość, zamiast tego smsa – odwiedź. Zaglądnij na pół godziny. Pomóż lepić pierogi lub ubierać choinkę. Zabierz siostrzeńców lub wnuków na sanki. Zjedz ciepłe ciastko i popij mlecznym kakao.
Jeżeli nie możesz – zadzwoń. 5 minut rozmowy z pewnością nie zrujnuje Ci świątecznego planu, a uwierz mi, że sprawi wiele radości osobie, do której zatelefonujesz.

#4 Prezent pod choinkę: Wyciągnij rękę

Wcześniej wspomniany magiczny czas może pomóc Ci zażegnać konflikty. Wyciągnij rękę. Nie unoś się dumą. Schowaj ją głęboko. Zastanów się czy warto żywić urazę. Nie rozpamiętuj kto zawinił. Nie zastanawiaj się kto powinien przeprosić. Zrób pierwszy krok. Nim będzie za późno. Żal, który pozostaje w momencie, kiedy nic już nie możemy zrobić, bo drugiej osoby nie ma już obok nas, jest nie do opisania. Zgoda to świetny prezent pod choinkę i nowy początek.
Porozmawiaj. Szczerze. Spokojnie.

#5 Prezent pod choinkę: Zwolnij

To naprawdę fajne uczucie. Odpuść na chwilę bieganie po galerii, szukanie choinki i ozdób na nią. Przestań na moment biegać. Usiądź i rozejrzyj się dookoła. Może jest coś co sprawi Ci uśmiech. Albo coś czym Ty możesz sprawić uśmiech komuś?
Odetchnij. Zamknij oczy i uspokój się chociaż na chwilę.
Pogłaszcz, przytul, pocałuj.

Nie popadajmy w paranoję

Oczywiście nie chodzi mi tutaj o to, aby spędzić święta ubogo. By na kolację wigilijną zjeść kanapki z masłem i solą. Albo i bez. O to, aby całkowicie odpuścić gwiazdkowe prezenty.
Chodzi mi o to, aby oprócz skupienia uwagi na rzeczach, skupić ją też na osobach. Święta to magiczny czas. Wiele rzeczy jest wtedy zrobić łatwiej. Bez znaczenia w co wierzysz. Wtedy jest jakoś magicznie. Dbanie o tradycje jest magiczne. A wtedy dużo łatwiej przełamać lody, wyciągnąć rękę, zrobić coś „niecodziennego”.
Pięknie zastawiony stół, choinka bogato ubrana, wystrojeni goście, prezenty, które wręczamy bliskim – to cudowne rzeczy na święta. Nie zapominajmy jednak, że najpiękniejsze rzeczy nie są rzeczami…

A ode mnie dla Was wszystkich

Najszczersze życzenia. Przede wszystkim życzę Wam, abyście byli zdrowi! Żeby nigdy nie doskwierała Wam samotność (a jeśli choć odrobinę czujecie się samotni zawsze możecie do mnie napisać – lub zadzwonić. O! Albo przyjechać! ;)).
Życzę Wam również, aby otaczali Was ludzie, którzy Was kochają. Dla których jesteście ważni. Tak naprawdę. Ludzie, którzy są szczerzy, nie oceniają, starają się zrozumieć.
Ogromnie życzę Wam, abyście doceniali. I byli docenieni. Żeby każdy dzień nowego roku był magiczny jak ten świąteczny czas. Żebyście dbali o uczucia innych i żeby inni dbali o Wasze. Bo  każdy z nas jest kłębkiem uczuć. A te uczucia nietrudno jest zranić.
Klaudia.