fbpx

Stare, dobre czasy są właśnie teraz

utworzone przez | sty 1, 2020 | Artykuły | 0 komentarzy

Stare, dobre czasy…

Stare, dobre czasy. Często do nich wracamy. Z sentymentem, żalem. Mówimy, że kiedyś było lepiej. 

Posłuchaj! Stare, dobre czasy są właśnie teraz! Za jakiś czas możesz wrócić właśnie do tego, co dzieje się teraz. Wspominać zdarzenia, ludzi, miejsca, zapachy. 

Przypominać sobie, jaka była pogoda, jak się czułeś, z kim widziałeś. Jak pachniało powietrze, jakie były w dotyku rzeczy, które Ci w tym czasie towarzyszyły. 

Zadbaj o to, by każdy czas był dobry. Byś chętnie do niego wracał. To nie jest tak, że wracamy z chęcią tylko do tego, co było dobre. Wracamy do wszystkiego. Każde wydarzenie tworzy w nas wspomnienia i patrząc na nie po czasie, potrafimy wspomnieć, wyciągnąć coś fajnego. 

Z radością i dumą wracamy do tego, jak poradziliśmy sobie w trudnych chwilach. Patrzymy na siebie z dystansem i widzimy, jaką drogę przeszliśmy. Jak się zmieniliśmy. Jak zachowywaliśmy się wtedy, a jak zachowalibyśmy się dziś.

Stare, dobre czasy są właśnie TERAZ!

Stare, dobre czasy są teraz. Kiedyś do nich wrócisz. Dbaj o nie, wyciągaj ile się da z każdej chwili. Odpoczywaj, odpuszczaj kiedy trzeba. Dbaj o siebie i bliskich. Rozmawiaj, by było lżej. Zapamiętuj każdym zmysłem. Dotykaj, czuj, obserwuj. To, co się dzieje teraz, za jakie czas będzie wspomnieniem, do którego będziesz wracać.

To jest tak, jak z powiedzeniem „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”. Doceniamy to, co już było, bo nas tam już nie ma. Nie dotykają nas problemy, które trapiły nas wtedy. Są już za nami, przeszliśmy to, więc jest nam łatwiej do nich wracać, o nich myśleć. Nie czujemy tego ciężaru. Pozostaje już tylko głównie wspomnienie o tym, co było, zapachy, które towarzyszyły pewnym wydarzeniom czy miejscom. Przyjemna myśl, że to, co złe za nami.