fbpx

List do chorego dziecka działa cuda

utworzone przez | sie 26, 2017 | Blog | 0 komentarzy

List do chorego dziecka może naprawdę zdziałać cuda. Marzycielska poczta pomaga zająć czymś chorego maluszka, sprawić, że poczuje zainteresowanie ze strony innych i poprawić humor. To tylko niektóre z wielu korzyści płynących z pisania korespondencji z chorymi dziećmi.

Kilka słów o nich

Marzycielska Poczta.
Marzycielska Poczta to akcja, która urzekła mnie już kilka lat temu. Świetny pomysł i cudowna inicjatywa, niosąca chorym dzieciom wiele radości. Swoją działalność zaczęli pod koniec 2009 roku. Na ich stronie https://marzycielskapoczta.pl/ znajdziesz profile chorych dzieci, opisujące ich choroby, zainteresowania i oczywiście adres. Te maluchy uwielbiają dostawać tradycyjne listy i kartki! Sprawiają im wiele radości, pomagają zająć się czymś miłym i nie myśleć o chorobie. Opiekunom również dodają wiele otuchy. Od patrzenia na uśmiechniętego maluszka od razu robi się cieplej na sercu.

W Marzycielskiej Poczcie piękna jest również informacja zwrotna. Dzieci i ich opiekunowie w miarę możliwości zdrowotnej i finansowej odpowiadają na listy i kartki, bądź zamieszczają imienne podziękowania na swoich profilach. Dzieci również fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dużo osób wysyła dzieciakom oprócz pocztówek i listów drobne prezenty, szczególnie na Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Dziecka oraz w okolicach urodzin.

Marzycielska poczta. O dzieciach

Obecnie pomagają około 50 dzieciakom z całej Polski. Są to dzieci między 4 a 17 rokiem życia. W pierwszej kolejności zajmują się dziećmi ze zdiagnozowanymi ciężkimi chorobami zagrażającymi życiu albo wymagającymi długoterminowego leczenia, a także dzieci pod opieką hospicyjną. Wielu wolontariuszy pracuje na to, aby dzieci otrzymały ogromną ilość wsparcia.

Jak się przygotować do listu?

Na stronie często opisane są zainteresowania dzieci. Myślę, że jest to dobry punkt zaczepienia na początek. Lepiej zacząć od takich tematów, gdyż możemy przez przypadek poruszyć coś przykrego. W miarę rozwoju rozmowy z dzieckiem tematów przybędzie. Spójrzmy na jeden z profili na Marzycielskiej Poczcie.
Wiktoria Galka
Znalazłam kilka punktów wspólnych.
Razem z synem również oglądamy „Psi Patrol”. Wiktoria zbiera też figurki aniołków i lubi jeździć na rowerze. Myślę, że takie informację wystarczą na nasz pierwszy list. Im więcej tym lepiej, ale każda pomoc jest dobra 🙂

Przykładowy list

Dzień dobry Wiktoria!
Bardzo mi miło, że mogłam do Ciebie napisać. Widziałam, że oglądasz Psi Patrol, to nasza ulubiona bajka! Uwielbiamy przygody Rydera i jego załogi. Najbardziej lubimy pieska Rocky’ego i jego powiedzonko: Nie wyrzucaj! Wykorzystaj! 🙂 Który piesek jest twoim ulubionym?
Widziałam też, że lubisz jeździć na rowerze. To naprawdę fajne zajęcie! My też często wybieramy się na różne wyjazdy rowerowe. Gdzie najbardziej lubisz jeździć na rowerze? My lubimy jeździć do lasu! Byłaś kiedyś w lesie? Przeczytałam na stronie, że kolekcjonujesz aniołki. Dużo ich już uzbierałaś? Jestem bardzo ciekawa twoich odpowiedzi! Pozdrawiamy Cię bardzo serdecznie i wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki! Masz bardzo ładny uśmiech i jesteś super silną dziewczyną!

Jeśli nie jesteśmy w stanie napisać listu, możemy skontaktować się z dziećmi na ich profilach.
Profile dzieci
Można tam wybrać dany profil i na dole dołączyć do dyskusji.
Do dzieła!

Jeśli masz dużo ciepła, energii, a sprawianie komuś radości jest dla Ciebie formą spełnienia, działaj! Pisz i wysyłaj listy. Spraw, że te dzielne maluchy będą uśmiechały się jeszcze więcej. Może nawiążesz tam nowe, szczere i pełne ciepła znajomości? Może zaprzyjaźnisz się z kimś na lata, poprawiając jego i swój nastrój każdego dnia?
Przeglądnij profile dzieciaków, napisz list i koniecznie adres zwrotny, aby maluszek mógł Ci odpisać!
Możesz również zorganizować taką akcję w szkole, klasie lub innej większej grupie chcącej prowadzić korespondencję z dzieciakami!