fbpx

Książka „Najpierw Ty”

utworzone przez | sty 16, 2022 | Artykuły | 0 komentarzy

Książka „Najpierw Ty” to taki wielki, ciepły koc, który tylko czeka żeby nas otulić i dać poczucie bezpieczeństwa.

Tak się czułam czytając jej treść. Każda ze stron krzyczała do mnie „hej! Jesteś ważna, nie zapominaj o tym”. Co powodowało u mnie morze łez za każdym razem. Zanim sięgnęłam po tę książkę, byłam przekonana, że dbam o siebie i swoje potrzeby. Że jestem po prostu egoistką (i to nie do końca zdrową). Po kilku stronach zrozumiałam, że to nieprawda.

Uważam, że jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich, a szczególnie dla takich ludzi jak ja byłam. Każdy powinien nauczyć się pokochać samego siebie i o siebie dbać. I autorka chce nam w tym pomóc. Wyciąga do nas pomocną dłoń a wraz z nią ogrom zrozumienia, wsparcia i akceptacji. Taki zestaw emocji jest idealną bazą do nauczenia się siebie i swoich pragnień, a także zdrowego egoizmu, który jest tutaj idealnie wpleciony pomiędzy treści.

Książka ta otwiera oczy. Czyta się ją jednym tchem w między czasie wydmuchując nos i ocierając łzy. Po przeczytaniu jej jest łatwiej, lżej. Całe to wsparcie w niej zawarte daje ogromnego powera na wydrążenie zmian w życie, na lepsze. Klaudia żegna się z nami w piękny sposób: „Żyj dobrze-dla siebie” bo chyba o to w życiu chodzi, prawda?

Książkę możecie kupić tutaj