Dzieci, których nie widać

Dzieci, których nie widać

Bo Dziś, w Dzień Dziecka Utraconego pewne słowa powinny wybrzmieć głośniej.
Gdyż "tam i wtedy" przeszywa nas druzgocąca cisza... 💔

Co to znaczy tęczowa mama? I dlaczego chcę Ci o tym dziś tak otwarcie powiedzieć? Właśnie dziś? Właśnie tu i teraz?

Co to znaczy tęczowa mama?

Jestem tęczową Mamą, bo te dwie dziewczynki – zdrowe, wyczekane, szczęśliwe mają starszego brata: Krzysia, Rycerzyka o czarnych koralikach, któremu choroba wyłączyła widzialność, a założyła skrzydła. Książkę "Rycerzyk" możesz pobrać tutaj

Tęczowa Mama zatem to Mama, która szczęsliwie doczekała dzieci po stracie: stracie ciąży lub stracie dzieciątka już po porodzie.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile mamy wokół siebie takich mam oraz takich tęczowych dzieci – w USA nazwanych najpierw jako rainbow babies 🌈

Jestem tęczową Mamą

Nie powiem Ci dzisiaj co się wydarzyło, że mieliśmy na tyle szczęścia, odwagi i uporu, że los zdecydował się do nas wreszcie uśmiechnąć. I to podwójnie. Powiem Ci tylko… co może dla Ciebie i dla mnie oznaczać ta tęcza?

❤️ Czerwony

Jak światło, które zapala nam życie w śmiałej drodze do szczęścia. Gdy czytamy najpierw z oczu lekarza, a potem udajemy, że nie słyszymy: “Przykro mi, nic się już nie da zrobić”.

🧡 Pomarańczowy

Jak ten koc, pod który chcemy się skryć – żeby nikt nas nie widział, nie dotykał, nie pocieszał. Koc – schron wśród rozsypanego wokół domina, kart, gruzów… naszego domu.

💛 Żółty

Jak mętny wzrok – zmęczony płaczem, tęsknotą, niemymi pytaniami bez odpowiedzi. Jak buzujący gniew cedzący nieustannie: “dlaczego my?”

💚 Zielony

Jak powoli kiełkujący spokój, kłócący się ze strachem, stający w drużynie z nadzieją. Jak sadzony od nowa trawnik – z korzeniami tęsknoty, z pędami nowych map myśli i życiowych planów.

💙 Niebieski

Jak ta tylko nam znana, skrywana wiara, że dopóki walczysz, masz szanse na zwycięstwo. Jak flizelinowe buciki, którymi musisz przejść wiele korytarzy badań, wizyt i upewnień się, że ciąg dalszy jest kwestią odwagi, a nie medycyny.

💙 Granatowy

Jak generalski mundur, który znów przejmuje ster nad Twoim życiem: zdeterminowany, odważny, stawiający marzenie na szalę zwycięstwa. Jak nocne niebo pełne gwiazd… któremu szepczesz po cichu: “Teraz Ty się martw!”

💜 Fioletowy

Jak ten fiołek, który wschodzi jakby zawsze wiedział, że znowu przyjdzie wiosna. Jak maleńkie dziecięce skarpetki, które pakujesz do torby do szpitala. Jak bilecik załączony do bukietu z napisem: “gratulacje!”.
Jeśli jesteś także tęczową Mamą, chcę Ci dać moc otuchy, że… nie jesteś sama.

Jeśli ciągle czekasz na tęczę, chcę dać Ci… nadzieję.

Jeśli w ogóle Cię to nie dotyczy, chcę Cię otulić poczuciem… wdzięczności.

Jeśli znasz taką Mamę, która potrzebuje otuchy, nadziei, wdzięcznością... Podaj dalej 💌

Anna Ługowska-Tabaj

anna tabaj

Pokazuję, że między garami, a przewijakiem możesz znaleźć czas i pomysł na siebie, a dzięki rodzicielstwu uważności wypijesz ciepłą kawę.
Z pianką ukojenia ode mnie.

Zobacz/zapisz się na warsztaty "Macierzyński i co dalej?"

Zapraszam Cię też do mojego świata na Instagramie

Więcej o świadomym macierzyństwie, w mojej książce: link do darmowego fragmentu

Powrót do blogu