fbpx

10 najlepszych książek dla młodzieży

utworzone przez | lis 20, 2017 | Blog | 0 komentarzy

Książka dla nastolatka może być ważnym doświadczeniem. Wybierając 10 najlepszych książek dla młodzieży kierowałam się uczuciami i emocjami, które w tym wieku targają ludźmi. Miłość, przyjaźń, rozczarowanie, złość, szukanie własnych wartości, tęsknota – wszystko to znajdziecie w wybranych przeze mnie książkach.

Wróć, jeśli masz odwagę

Zazwyczaj wtedy, kiedy już myślisz, że jesteś na dobrej drodze i w końcu będzie idealnie, dzieje się coś nieoczekiwanego, co odziera cię ze złudzeń. Co robisz? Najłatwiej się schować, ukryć albo odejść. Wiesz o tym, bo robiłaś to już wiele razy. Ale czy tamto uczucie pozwoli o sobie zapomnieć? Los znów krzyżuje wasze drogi, a ty musisz wybrać! Nie uciekniesz już przed samą sobą, ale teraz jest jeszcze trudniej. Drogę do szczęścia blokuje ktoś jeszcze. Czy masz odwagę, by wrócić?
Piękna książka pełna emocji i uczuć. Opowiadająca o odwadze i pokochaniu samego siebie.
Kup teraz!

Najlepszy powód, by żyć

Dominika budzi się po kilku dniach. Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić. Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie. Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała. Ale to, co miało być końcem, okazuje się być początkiem. Przewrotny los stawia na jej drodze ambitnego młodego lekarza, który dostrzega w niej coś więcej niż tylko pacjentkę. Gdy on będzie leczył jej ciało, jego brat Marcel, czarna owca szanowanej rodziny, spróbuje uleczyć jej duszę.
Wspaniała książka opowiadająca o wartościach i priorytetach. O tym, co jest dla nas tak naprawdę ważne. O tym, co pozwala nam walczyć w obliczu sytuacji bez wyjścia.
Kup teraz!

Żółwie aż do końca

Ogromnie przejmująca, ale również dodająca otuchy książka o losach nastolatki zmagającej się z chorobą psychiczną.
To książka o rodzinie, przyjaźni, miłości i pokonywaniu trudności, które szykuje dla nas los. Opowiada o przełamywaniu własnych lęków i barier i podejmowaniu się na pozór trudnych dla nas wyzwań.
Kup teraz!

Mirror, mirror

Książka dla nastolatka która jest thrillerem idealnym. Znajdziemy w nim zdradę, przyjaźń i tajemnicę.
Red, Leo, Rose i Naomi to czwórka młodych przyjaciół. Są inni od pozostałych rówieśników, są odmieńcami. Nie wiedzą, kim są i kim chcą być. Zbliża ich muzyka. Wspólnie zakładają kapelę Mirror, Mirror. Ale nie nacieszą się długo wspólną pasją. Naomi zostaje wyciągnięta nieprzytomna z rzeki. Pozostając w śpiączce, walczy o życie. Policja twierdzi, że była to nieudana próba samobójcza. Ale jej przyjaciele wcale nie są tego pewni. Każde inaczej reaguje na dramatyczne wydarzenia – Rose zaczyna imprezować jak szalona, Leo wpada w depresję, a Red postanawia samodzielnie odkryć prawdę. Czy Naomi się obudzi? Co zaprowadziło ją na granicę życia i śmierci? A może pytanie powinno brzmieć: kto?
Odpowiedzi na pytania nie przyniosą niczego dobrego. Na jaw wyjdą najmroczniejsze tajemnice. Nic już nie będzie takie samo. Rozbitego lustra nie da się przecież skleić…
Kup teraz!

Zniszcz ten dziennik

Dziennik, który pobudzi w Twoim dziecku ogromne pokłady kreatywności i wyobraźni.
Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie”, „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretację zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic – nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłownie, ale jedynie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Jest to świetna książka dla nastolatka. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości.
Kup teraz!

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwszy tom bestsellerowej serii. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków!
Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym talerzu i… nastoletnich uczuciach.
Kup teraz!

Pax

Głównymi postaciami książki są Peter – chłopiec, który po śmierci swojej matki znajduje w lesie liska, którego zamierza wziąć do siebie i udomowić, oraz lisek imieniem Pax, który staje się codziennym towarzyszem małego chłopca oraz najbliższym przyjacielem. Przyjaźń trwa w najlepsze, dopóki nie rozpoczyna się wojna. Ojciec chłopca musi iść do wojska, a chłopiec na ten czas zostaje przewieziony do dziadka. Niestety relacje dziadka z wnukiem nie są najlepsze, a liska trzeba wypuścić do lasu. Tak zadecydowała rodzina Petera.
Czy ich drogi się połączą? Czy uda im się odnaleźć w czasie wojny? Czy Pax będzie miał żal do Petera za to, że go porzucił?
To książka przepełniona emocjami takimi jak tęsknota i wzruszenia. Opowiada ona o walce z samym sobą i podejmowaniu „właściwych” decyzji.
Kup teraz!

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”.
Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii. Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach…
Kup teraz!

Z popiołów

Wydarzenia z przeszłości zmieniły Sarę nie do poznania, odcisnęły piętno na jej poczuciu własnej wartości i zaufaniu do ludzi. Jest teraz pewna, że miłość sprowadza się jedynie do cierpienia. Przynosi ból, łzy i rozczarowanie. Przekonał się o tym także Michał, którego wykorzystała była dziewczyna.
Przypadkowe spotkanie dwóch poranionych dusz uruchamia ciąg niespodziewanych zdarzeń i pozwala im poznać życie na nowo. Budowany od lat mur, którym otaczała się Sara, zaczyna pękać za sprawą opiekuńczego Michała.
Kup teraz!

Krzywda. Historia moich blizn

Gabi to popularna i lubiana w szkole dziewczyna. Ma wielu znajomych oraz ogromny talent do jazdy na deskorolce. Niestety, nie wszystko jest tak piękne, jak się wydaje… Jedno niespodziewane wydarzenie sprawia, że dziewczyna zaczyna podejmować dramatyczne decyzje, które oddalają ją od rodziny i przyjaciół. Gabi nigdy dotąd nie czuła się tak samotna, ale wkrótce przekona się, że nie tylko ona cierpi.

Kup teraz!

Była to moja lista 10 najlepszych książek dla młodzieży, są to pozycje zróżnicowane, każda niosąca wartości, które, moim zdaniem, są istotne. Książka dla nastolatka może być wskazówką, w którą stronę pokierować swoim życiem.

Uwaga! Zobacz także: