fbpx

10 najlepszych książek dla młodzieży cz.2

utworzone przez | lip 9, 2020 | Uncategorized | 0 komentarzy

Oto lista kolejnych 10 najlepszych książek dla młodzieży. Podczas jej dobierania kierowałam się wartościami, jakie przekazują. Książki to świetny prezent dla nastolatka na każdą okazję.

Te wiedźmy nie płoną

Hannah potrafi kontrolować wszystkie cztery żywioły: ogień, powietrze, wodę i ziemię. Choć jej zdolności są ogromne, musi trzymać je w tajemnicy. Nikt nie może poznać jej sekretu. W przeciwnym razie może stracić całą swoją moc i stać się zwyczajną dziewczyną. Czy to byłoby takie złe rozwiązanie?

 

KUP TERAZ

Brzydsza siostra

„Brzydsza siostra” to wspaniała propozycja dla nastoletnich czytelników, a zwłaszcza czytelniczek. Jeżeli w Waszych głowach goszczą jakieś baśniowe wyobrażenia o pięknej księżniczce i rycerzu na białym koniu, ta pełna radości i wzruszeń powieść wywróci wszystko do góry nogami. Nietuzinkowość opowieści tej książki dla młodzieży pokazuje, że możliwość zmiany zawsze tkwi w naszych rękach. Czy Mattie będzie potrafiła ten fakt wykorzystać? Jest tylko jeden sposób, aby się o tym przekonać.

KUP TERAZ

Tam gdzie mieszkam

Mogłoby się wydawać, że Linden Rose prowadzi życie typowej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Miejsca, które jest jej domem w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Linden mimo młodego wieku wiele przeszła i nie ma gdzie mieszkać. Gdy wszyscy opuszczają szkolny budynek, zakrada się do niego, aby nie spać pod gołym niebem. To jej wielki sekret, którego bardzo się wstydzi i o którym nikt nie może się dowiedzieć.

Pewnego dnia jedna z jej szkolnych prześladowczyń, Bea, zostaje pobita. Tylko Linden może jej pomóc schwytać sprawcę, jednak wiąże się to z ujawnieniem krępującej tajemnicy. Jednej z wielu, które w sobie skrywa.

KUP TERAZ

Do wszystkich chłopców których kochałam

Piszesz listy miłosne, które nigdy nie mają zostać wysłane? A co zrobisz, gdy jednak przypadkiem trafią do adresata?

Oto pierwsza część bestsellerowego cyklu, który przyniósł autorce międzynarodową sławę. Ta książka stała się hitem wśród młodych Czytelników w Stanach Zjednoczonych. I zresztą nic w tym dziwnego. To pasjonująca, a przy tym pełna ciepła opowieść o rozterkach dorastających nastolatek. Jest w niej i wartka akcja i silne emocje, jest też świetne poczucie humoru. Dlatego właśnie powieść tę czyta się niemal jednym tchem! Sprawdzi się jako idealny prezent dla nastolatka!

KUP TERAZ!

Jak się nie zabić i nie zwariować

Te i podobne uczucia są doskonale znane autorce „Jak się nie zabić i nie zwariować”. Mocny tytuł to zapowiedź niezwykle szczerej i przejmującej opowieści autorki, która na kartach książki uchyla rąbka tajemnicy swojego życia. W publikacji tej porusza ona istotne i bliskie wielu osobom tematy związane z problemami nadużywania alkoholu w rodzinie. Historie bolesnego uzależnienia od miłości. Nastoletniej depresji, o której w ostatnich czasach coraz głośniej, a która doprowadza do wizyt w szpitalach psychiatrycznych i prób samobójczych.

KUP TERAZ!

Trzy kroki od siebie

“Trzy kroki od siebie” to wzruszająca opowieść o wielkiej miłości pary nastolatków,
którzy ze względu na zły stan zdrowia nie mogą się do siebie zbliżyć…

W okresie nastoletnim zakochanie się nie jest niczym dziwnym, ani nadzwyczajnym. Co jednak, jeśli mimo szczerych chęci para nie może się nawet dotknąć? “Trzy kroki od siebie” to powieść warta uwagi, ponieważ dotyka niezwykle trudnych tematów!

KUP TERAZ!

Zniszcz ten dziennik. Nowy.

“Zniszcz ten dziennik. Nowy” to niesamowita okazja do wykorzystania własnej wyobraźni i kreatywności. Książka dla tych, którzy nie lubią konwencjonalnych rozwiązań i zasad!

Książka artystki Keri Smith znalazła swoje miejsce już u ponad siedmiu milionów Czytelników na całym świecie. Od momentu wydania pierwszej wersji zmienił się sposób jej postrzegania. To nowa, niezwykle barwna i wypełniona mnóstwem nowych zadań i kreatywnych poleceń wersja. Wyraź siebie. Odkryj swoje emocje. Pozwól im się uwolnić. zbieraj kolory, a później mieszaj je z błotem. Czy wiesz jaką barwę ma Twój dzisiejszy nastrój? Idealne na prezent dla nastolatka!

KUP TERAZ!

Save me

Historię o Kopciuszku zna chyba każdy: zarówno starszy, jak i młodszy czytelnik. Jeżeli i Ty nigdy nie masz jej dosyć, zajrzyj koniecznie do „Save Me” i zanurz się w zwariowanym, współczesnym świecie.

Poznaj Ruby Bell, dziewczynę, dla której nieważne są luksus i pieniądze, choć ląduje w jednym z najbardziej elitarnych liceów. Jak odnajdzie się w tym świecie i czy zdoła znaleźć w nim miłość, jak z bajki?

KUP TERAZ!

W pułapce myśli – dla nastolatków

Co zrobić, by nie zagubić się w bardzo trudnym czasie dorastania? Jak poradzić sobie z coraz większą presją wywieraną przez świat w okresie wchodzenia w dorosłość i nie wpaść w depresję? „W pułapce myśli dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem” to poradnik, który w prosty sposób pomaga unieść ciężar towarzyszący nastolatkom w coraz bardziej skomplikowanej współczesności. To idealny prezent dla nastolatka.

KUP TERAZ!

Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

Zbiór 15-stu wspaniałych opowiadań skierowanych do młodzieży, napisanych przez laureatów konkursu im. Astrid Lindgren i Andrzeja Maleszkę. Jest to przykład książki dla młodzieży, która pomaga w obraniu właściwej sobie ścieżki.

Tytułowe ważne sprawy to cenne, życiowe wartości takie jak odwaga, wolność, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, optymizm, pozytywne nastawienie do świata. Każda z tych małych, dużych spraw odgrywa w życiu młodych ludzi niezwykle istotną rolę, ale trudno się o nich rozmawia.

KUP TERAZ!

Książki dla młodzieży potrafią przekazać nam prawdziwe  wartości i 

Sprawdź też pierwszą listę, na której zamieściłam równie cenne książki dla młodzieży.